Zespół

 • Radcowie/Adwokaci

  • Sabina Ociepa

   Sabina Ociepa

   Prawnik zagraniczny/Adwokat (DE), Mediator ds. gospodarczych

   Sabina Ociepa jest niemieckim adwokatem zrzeszonym w Berlińskiej Izbie Adwokackiej oraz Prawnikiem Zagranicznym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Od 2016 r. wpisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez SO Poznań.

   Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, gospodarczych oraz spółek prawa handlowego z zakresu polsko-niemieckiego obrotu prawnego zarówno na terenie Niemiec, jak i na terenie Polski.

   W latach 2009-2011 kierowała departamentem prawa Europy Wschodniej w kancelarii Streifler & Kollegen w Berlinie.

   Jest autorką m.in. dwóch publikacji w j. niemieckim wydawnictwa C.H.Beck sp. z o.o. (Prawo budowlane oraz Zestaw przepisów z prawa pracy) oraz publikacji w j. polskim (Poradnik dla polskich przedsiębiorców - Zamówienia Publiczne w Niemczech).

   Sabina Ociepa ukończyła studia prawnicze na Europejskim Uniwersytecie Viadrina oraz podyplomowe Studium Administracji Europejskiej na UAM Poznań/Collegium Pollonicum Słubice oraz FHVR Belin.
   W ramach programu Mentoring dla Kobiet wspieranego przez Land Brandenburg Sabina Ociepa była wielokrotnie mentorką dla młodych kobiet-prawników wspierając je na początku ścieżki zawodowej.

   Od 2013 r. mieszka w Rokietnicy.
   Mówi biegle po niemiecku oraz angielsku.

   Specjalizacja:
   Prawo handlowe, prawo spółek, międzynarodowe prawo prywatne, prawo pracy, prawo zamówień publicznych

   Po godzinach:
   Biega, gra w tenisa i pije zieloną herbatę. Wspiera NGO i lokalne stowarzyszenia.

   Kontakt:


 • Prawnicy

  • Dr. jur. Jan Muszyński

   Dr. jur. Jan Muszyński

   Prawnik

   Jan Muszyński, absolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Prawa Niemieckiego na tamtejszym uniwersytecie, doktor prawa niemieckiego z obroną pracy doktorskiej na Uniwersytecie w Bayreuth.

   Organizator i referent na międzynarodowych konferencjach dotyczących prawa ochrony konsumenta. Doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując w administracji publicznej w Poznaniu. 

   Specjalizacje:
   Prawo administracyjne, prawo rodzinne, prawo pracy

   Po godzinach:
   Prywatnie członek zarządu Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Bayreuth oraz zapalony kolarz górski, ostatnimi czasy bierze udział również w rajdach przygodowych.

   Kontakt:


 • Sekretariat

  • Julia Kołupajło

   Julia Kołupajło

   Sekretariat

    Julia Kołupajło ukończyła Etnolingwistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach wymiany studenckiej spędziła rok w Niemczech w uniwersyteckim mieście Bamberg niedaleko Norymbergii.
    
   Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła jako redaktorka i korektorka w wydawnictwie. Obsługiwała również klientów niemieckojęzycznych oraz zajmowała się prowadzeniem spraw administracyjnych.

    

   Po godzinach:
    
   Uwielbia jazdę na rowerze, kocha naturę i spływy kajakowe. W tańcu Latino czuje sięjak ryba w wodzie.
    

   Kontakt: