Zespół

 • Radcowie/Adwokaci

  • Sabina Ociepa

   Sabina Ociepa

   Prawnik zagraniczny/Adwokat (DE), Mediator ds. gospodarczych

   Sabina Ociepa jest niemieckim adwokatem zrzeszonym w Berlińskiej Izbie Adwokackiej oraz Prawnikiem Zagranicznym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Od 2016 r. wpisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez SO Poznań. Jest członkiem założycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Niemieckich Adwokatów w Polsce (DAV-Polska).

   Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, gospodarczych oraz spółek prawa handlowego z zakresu polsko-niemieckiego obrotu prawnego zarówno na terenie Niemiec, jak i na terenie Polski. Specjalizuje się w tematyce niemieckiego prawa pracy, pisze bloga o pracy tymczasowej w Niemczech.

   W latach 2009-2011 kierowała departamentem prawa Europy Wschodniej w kancelarii Streifler & Kollegen w Berlinie.

   Jest autorką m.in. dwóch publikacji w j. niemieckim wydawnictwa C.H.Beck sp. z o.o. (Prawo budowlane oraz Zestaw przepisów z prawa pracy) oraz publikacji w j. polskim (Poradnik dla polskich przedsiębiorców - Zamówienia Publiczne w Niemczech).

   Sabina Ociepa ukończyła studia prawnicze na Europejskim Uniwersytecie Viadrina oraz podyplomowe Studium Administracji Europejskiej na UAM Poznań/Collegium Pollonicum Słubice oraz FHVR Belin.
   W ramach programu Mentoring dla Kobiet wspieranego przez Land Brandenburg Sabina Ociepa była wielokrotnie mentorką dla młodych kobiet-prawników wspierając je na początku ścieżki zawodowej.

   Mówi biegle po niemiecku oraz angielsku.

   Specjalizacja:
   Prawo handlowe, prawo spółek, międzynarodowe prawo prywatne, prawo pracy, prawo zamówień publicznych

   Po godzinach:
   Biega, gra w tenisa i pije zieloną herbatę. Wspiera NGO i lokalne stowarzyszenia. Ma dwie córki.

   Kontakt:


 • Prawnicy

  • Izabella Michalska

   Izabella Michalska

   Prawnik

   Izabella Michalska studiowała prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz na Europäische Universität Viadrina.

   W trakcie studiów angażowała się w życie studenckie. Działała w zarządzie ELSA (Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa) w Słubicach oraz była członkiem Studenckiej Poradni Prawa w Słubicach.
   Praktykę zdobyła w kancelarii we Frankfurcie nad Odrą, zajmującej się m.in. prawem transportu oraz prawem gospodarczym. W trakcie studiów pracowała również w niemieckiej kancelarii zajmującej się prawem pracy oraz prawem socjalnym. Przez okres studiów była dwukrotnie stypendystką programu Deutschlandstipendium.

   Po godzinach:

   W wolnym czasie gotuje, a zimą jeździ na nartach. Interesuje się prawem spadkowym i kryminologią.

   Kontakt:
   michalska@kancelaria-ociepa.pl

 • Sekretariat

  • Alicja Białek

   Alicja Białek

   Sekretariat

   Alicja Bialek ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i przez wiele lat pracowała w szkolnictwie prywatnym i państwowym jako nauczyciel języka niemieckiego.
   Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą i lubi wyzwania dające satysfakcję i radość.
   Po godzinach:

   Jest wsparciem dla wnuków, chętnie gotuje i interesuje się kulturą iberyjską.

    

   Kontakt: