Zespół

 • Radcowie/Adwokaci

  • Sabina Ociepa

   Sabina Ociepa

   Prawnik zagraniczny/Adwokat (DE), Mediator ds. gospodarczych

   Sabina Ociepa jest niemieckim adwokatem zrzeszonym w Berlińskiej Izbie Adwokackiej oraz Prawnikiem Zagranicznym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Od 2016 r. wpisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez SO Poznań. Jest członkiem założycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Niemieckich Adwokatów w Polsce (DAV-Polska).

   Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, gospodarczych oraz spółek prawa handlowego z zakresu polsko-niemieckiego obrotu prawnego zarówno na terenie Niemiec, jak i na terenie Polski. Specjalizuje się w tematyce niemieckiego prawa pracy, pisze bloga o pracy tymczasowej w Niemczech.

   W latach 2009-2011 kierowała departamentem prawa Europy Wschodniej w kancelarii Streifler & Kollegen w Berlinie.

   Jest autorką m.in. dwóch publikacji w j. niemieckim wydawnictwa C.H.Beck sp. z o.o. (Prawo budowlane oraz Zestaw przepisów z prawa pracy) oraz publikacji w j. polskim (Poradnik dla polskich przedsiębiorców - Zamówienia Publiczne w Niemczech).

   Sabina Ociepa ukończyła studia prawnicze na Europejskim Uniwersytecie Viadrina oraz podyplomowe Studium Administracji Europejskiej na UAM Poznań/Collegium Pollonicum Słubice oraz FHVR Belin.
   W ramach programu Mentoring dla Kobiet wspieranego przez Land Brandenburg Sabina Ociepa była wielokrotnie mentorką dla młodych kobiet-prawników wspierając je na początku ścieżki zawodowej.

   Mówi biegle po niemiecku oraz angielsku.

   Specjalizacja:
   Prawo handlowe, prawo spółek, międzynarodowe prawo prywatne, prawo pracy, prawo zamówień publicznych

   Po godzinach:
   Biega, gra w tenisa i pije zieloną herbatę. Wspiera NGO i lokalne stowarzyszenia. Ma dwie córki.

   Kontakt:


 • Prawnicy

  • Szukamy pracownika

   Prawnik


 • Sekretariat

  • Julia Gaspars

   Julia Gaspars

   Sekretariat

   Julia Gaspars ukończyła Etnolingwistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach wymiany studenckiej spędziła rok w Niemczech w uniwersyteckim mieście Bamberg niedaleko Norymbergii.
    
   Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła jako redaktorka i korektorka w wydawnictwie. Obsługiwała również klientów niemieckojęzycznych oraz zajmowała się prowadzeniem spraw administracyjnych.

    

   Po godzinach:
    
   Uwielbia jazdę na rowerze, kocha naturę i spływy kajakowe. W tańcu Latino czuje sięjak ryba w wodzie.
    

   Kontakt: